O kuchni francuskiej raz jeszcze

Dodane: 09-05-2014 12:37
O kuchni francuskiej raz jeszcze Kuchnia francuska - każdy kucharz musi coś o niej wiedzieć. Bo to fundament, bardzo istotna baza. Uczy rozmaitych technik gotowania, łączenia składników, sposobu serwowania dań, jest matką wielu różnych kuchni. Nie wiem, czy jest w Europie chociaż jedna kuchnia narodowa bez wpływów kuchni francuskiej. Kuchnia francuska do łatwych nie należy. Potrawy...Kuchnia francuska - każdy kucharz musi coś o niej wiedzieć. Bo to fundament, bardzo istotna baza. Uczy rozmaitych technik gotowania, łączenia składników, sposobu serwowania dań, jest matką wielu różnych kuchni. Nie wiem, czy jest w Europie chociaż jedna kuchnia narodowa bez wpływów kuchni francuskiej.

Kuchnia francuska do łatwych nie należy. Potrawy mogą być skomplikowane, często są dobrym testem umiejętności kulinarnych. Niektóre wymagają długiego czasu przygotowania, niektóre wymagają bardzo dużej precyzji. Ale jest sporo "leniwych" dań, które "robią się same". Jak kurczak w winie (coq au vin), wołowina po bordosku (beauf de bordeaux), czy też po prowansalsku. Duża liczba dań duszonych, na bazie wina.

Jest też zupa cebulowa. Najlepsza jej wersja jaka istnieje - z długo karmelizowaną cebulą, z białym winem i grzankami obficie posypanymi serem. To przykład łatwej kuchni francuskiej. Raptem kilka składników! Ale liczy się efekt. Są tarty - te słodkie i wytrawne (quiche). Jest crème brûlée, który ma wielu wielbicieli.

Prawda jest taka, że w kuchni francuskiej każdy znajdzie coś dla siebie. Smaki są niesamowicie ze sobą skomponowane, ale nic dziwnego - stoi za tym wielopokoleniowa tradycja. przepis na burgery z indyka
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj burgery z indyka przepis - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.
Oprócz tego mogę jeszcze odesłać do: przepis na burgery z indyka - moim zdaniem są to całkiem pomocne materiały.
Oprócz tego mogę jeszcze odesłać do: blog kulinarny - moim zdaniem są to całkiem pomocne materiały.
Polecam również burgery z indyka przepis


© 2019 http://dtf.info.pl/