Nowy pomysł rządu

Dodane: 10-05-2014 09:31
Nowy pomysł rządu Własne lokum jest marzeniem wielu młodych Polaków, którzy chcą wreszcie posiadać swoje cztery ściany. Ale zakup nieruchomości jest trudnym procesem - wielu bierze kredyt hipoteczny (którego nie dostaje się "od ręki"), wielu trudno jest podjąć właściwą decyzję - mieszkanie na rynku wtórnym, czy od dewelopera? Jeśli wiemy...Własne lokum jest marzeniem wielu młodych Polaków, którzy chcą wreszcie posiadać swoje cztery ściany. Ale zakup nieruchomości jest trudnym procesem - wielu bierze kredyt hipoteczny (którego nie dostaje się "od ręki"), wielu trudno jest podjąć właściwą decyzję - mieszkanie na rynku wtórnym, czy od dewelopera?

Jeśli wiemy już jakiego lokalu potrzebujemy (metraż, lokalizacja, itp), to powinniśmy wybrać - czy chcemy mieszkania z rynku wtórnego, czy też od dewelopera?

Przyjrzyjmy się minusom i zaletom obu rozwiązań. Za rynkiem wtórnym będzie przemawiać cena - takie nieruchomości zazwyczaj są sporo tańsze, zajmują też atrakcyjne lokalizacje. Jednak są też minusy - stare budownictwo, które czasami nie spełnia obecnych norm więc spora kwota z czynszu idzie na remont, czy też stan lokalu - najczęściej trzeba robić remont generalny, łącznie z infrastrukturą i wymianą okien. Ostatecznie może wyjść, że tanie mieszkanie na rynku wtórnym, nie jest już tak atrakcyjne. Sprawa lokalizacji to inny problem, ale nieruchomości mieszczące się dalej od centrum, także mogą być atrakcyjne, jeśli komunikacja jest dobra - blisko przystanek autobusowy, dużo linii i dobry dojazd, to czynniki, które trzeba przemyśleć.

Mieszkania na rynku pierwotnym wymagają zazwyczaj wykończenia, jednak nie trzeba ingerować w instalacje i inne kosztowne rzeczy. Często lepiej jest z bezpieczeństwem na takich osiedlach, nie ma też ryzyka patologicznego sąsiedztwa. Często lokatorami takich mieszkań są młode rodziny, z małymi dziećmi.

Podsumowując - nie jest to łatwa decyzja, ponieważ każdy ma inne potrzeby i priorytety. Warto dobrze się zastanowić, co jest dla nas najważniejsze. mieszkania szczecin
Na temat rynek pierwotny szczecin to też niezłe źródło
mieszkania pod klucz szczecin też jest ciekawie opisany temat
Polecam również nowe mieszkania szczecin
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj mieszkania sprzedaż szczecin - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.


© 2019 http://dtf.info.pl/