Co można zrobić z truskawek?

Dodane: 06-07-2014 09:30
Co można zrobić z truskawek? Truskawki każdy lubi. No, prawie każdy - niektórzy maja na nie alergię. Współczuję. Najczęściej jadamy je solo, lub ze śmietaną i cukrem. Przygotowujemy z nich rozmaite ciasta i desery. Jednak czy te owoce sprawdzają się tylko w roli deserowej? Nie. Dla niektórych będzie pewnie zaskoczeniem, że truskawki można podać z daniem głównym, połączyć z rybą,...Truskawki każdy lubi. No, prawie każdy - niektórzy maja na nie alergię. Współczuję. Najczęściej jadamy je solo, lub ze śmietaną i cukrem. Przygotowujemy z nich rozmaite ciasta i desery. Jednak czy te owoce sprawdzają się tylko w roli deserowej? Nie.

Dla niektórych będzie pewnie zaskoczeniem, że truskawki można podać z daniem głównym, połączyć z rybą, zrobić sałatkę. Całkiem wytrawną.

Salsa truskawkowa będzie świetnie pasowała do grillowanych ryb. Te słodkie owoce łączą się świetnie z serami (fetą, mozzarellą, camembertem, itp) i z wędlinami (szynka parmeńska, szwarcwaldzka, gran reserva, kindziuk, suszone kiełbasy).
Można tez przygotować lemoniadę truskawkową, dodać świeże truskawki do wody z lodem, czy też zrobić z nich lody - w sam raz na upały. A może... truskawki z grilla? Tak, też powinny smakować świetnie. Można je podać z innymi owocami, tworząc owocowy szaszłyk (z bananem, ananasem, czy gruszką).

Warto poeksperymentować z truskawkami na wytrawnie. Póki jest na nie sezon. Nie bójcie się eksperymentów w kuchni! chłodnik litewski przepis
Na temat chłodnik z botwinką przepis to też niezłe źródło
Warto rzucić okiem także na chłodnik litewski
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj chłodnik litewski - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.
Wpis inspirowany jest również chłodnik z botwinką przepis


© 2019 http://dtf.info.pl/