Bezpieczeństwo i higiena pracy

Dodane: 26-10-2014 09:24
Bezpieczeństwo i higiena pracy bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony...bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

W internecie

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń bhp w Polskiej sieci internet jest dosyć nie mała. Wystarczy wypisać w wyszukiwarkę słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm oferujących szkolenia.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost szeroki. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Niezłą alternatywą dla standardowych szkoleń bhp są szkolenia przez internet. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu zł za szkolenie. Naprawdę fajna oferta. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy poklikać.


Zapobieganie wypadkom

Z wypadkami zwykle jest tak, że nie ma ich do chwili aż się nie zdarzą. Wystarczy pomyśleć o tym co by było gdyby nie było żadnych przepisów i przepisów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Wielu pracodawców chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich pracowników. A pracownik nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Właśnie przypomniała mi się scena z filmu "Mechanik" gdzie jeden robotnik próbuje naprawić maszynę, która nie została wyłączona ani zabezpieczona a drugi przez nieuwagę naciska włącznik. Maszyna zaczyna działać i nie daje się wyłączyć i feralny robotnik traci rękę. Co prawda później jest wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo otrzymuje znaczne odszkodowanie za, które żyje dostatnio. Jednak lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?


Okresowe szkolenia

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel szkoleń okresowych jest następujący utrwalenie wiadomości z bezpieczeństwa i higieny pracy zdobytych w szkoleniu wstępnym bhp zapoznanie pracowników z obecnymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Szkolenia okresowe jak nakazuje ustawa powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż sześć miesięcy od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Obowiązek szkoleń bhp wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w dziedzinie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).


Ogólnie na temat szkoleń bhp

Chyba najtańszym i najłatwiejszym sposobem na szkolenia bhp jest zakup ich w wersji on-line. Moim zdaniem z takiej formy szkoleń mogą skorzystać właściciele firmy.

BHP w przypadku pracy biurowej lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz dlaczego:
Przy pracy z komputerem krzesło ma zasadnicze znacznie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Dobre krzesło do stanowiska komputerowego powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze konta pochylenia) oraz odpowiednio profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W naszym kraju mamy dość dziwne prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy mające powyżej 100 podwładnych muszą mieć specjalnego specjalistę bhp. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu bardzo dużo firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.© 2019 http://dtf.info.pl/